PŘEDSTAVENÍ VINNETOU VE WESTERNOVÉM MĚSTEČKU

V přírodním amfiteátru městečka pro 450 diváků vyrůstala scéna pro představení několik měsíců. Tvoří ji přesné kopie budov z filmu, jednopatrový Salon, sídlo Apačů nebo nádraží městečka Roswell. Tvůrci kvůli představení nechali postavit například 60 metrů dlouhé kolejiště s tunelem, také funkční, třítunovou lokomotivu, kopii té historické. 

 

www.lidovky.cz

VINNETOU PORAZIL DÉŠŤ

Téměř do posledního místa se třetí prázdninovou sobotu naplnilo i přes deštivé počasí hlediště přírodního amfiteátru Westernového městečka v Boskovicích na Blanensku, kde se konala premiéra divadelního představení Vinnetou I.

www.blanensky.denik.cz

LOKOMOTIVA, VODOPÁD I SALOON...

Boskovičtí se striktně drží filmové předlohy a využívají dialogy i hudbu z původního filmu. „Z mého pohledu je to jedna z posledních šancí, jak tento žánr nabídnout dětem a mladé generaci. My všichni jsme Vinnetoua znali a v dětství žili jeho příběhy, četli jsme je pod peřinou. Věříme, že živé představení pod širým nebem zaujme. Je v něm spousta akčních scén, ježdění na koních, střílení a pyrotechnické efekty,“ řekl šéf westernového městečka Luboš Jerry Procházka.

www.blanenskydenik.cz

LETOS PŘIJEDE I VINNETOU

Příběh náčelníka Apačů a jeho pokrevního druha Old Shatterhanda uvidí diváci poprvé 18. července. Tvůrci šli opravdu do detailů a kvůli představení vznikla v Boskovicích i unikátní scéna. Tvoří ji přesné kopie budov z filmu. Je zde jednopatrový saloon, v němž se opevnil padouch Santer se svojí bandou, sídlo Apačů – pueblo i s čtyřmetrovým totemem, nádraží městečka Roswell…

www.ahaonline.cz

VINNETOU JE KLASIKA

„Vinnetou je klasika, na těch románech jsme vyrůstali, četli jsme knížky pod peřinou, i já je takto četl. Jde o nádherný příběh. Mladší generace už Vinnetoua skoro nezná, rodiče jim ho ale prostřednictvím našeho představení mohou ukázat. Navíc ho uvidí naživo, to je přece jen něco jiného než v televizi,“ uvedl producent představení Jerry Procházka.

www.ceskenoviny.cz

V BOSKOVICÍCH SEHRAJÍ VINNETOUA...

Speciálně pro představení vznikly i unikátní kopie budov z filmu. V Boskovickém lomu tak na diváky čeká sídlo Apačů či kolejiště s umělým tunelem. Tím se během vystoupení přiřítí třítunová lokomotiva, která najede do boční zdi jednopatrového Saloonu.  Stavba kulis zabrala tvůrcům několik měsíců, doplňují ji i čtyřmetrové kaktusy a makety bizonů. 

www.idnes.cz

WESTERNOVÉ MĚSTEČKO V BOSKOVICÍCH LÁKÁ NA PŘEDSTAVENÍ VINNETOU

„V letošním roce děláme novinku, jedná se o divadelní představení Vinnetou. Představení je skoro přesná kopie filmu, snažíme se, aby všechny věci byly co nejpodobnější a co nejskutečnější. Takže máme kopii filmových kulis, železnici, lokomotivu. Zkrátka všechno, co divák očekává od filmu, najde i tady, ale v živém provedení,“ popsal provozovatel Westernového městečka Luboš Procházka. Dodal, že divadlo hrají mladí herci a režisérem představení je Igor Krištof. „Je tam mnoho koní i kaskadérských výkonů,“ upozornil.

www.cnn.iprima.cz

VINNETOU - VELKOLEPÉ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ POD ŠIRÝM NEBEM

Velkovýpravné divadelní představení je napínavé jako román, opravdové a vzrušující jako sám život. Vysněné postavy Karla Maye opět ožívají a spolu s nimi ožívá příběh opravdového přátelství. Jeho příběh znají všichni, protože je již přes sto let po celém světě vyprávěn znovu a znovu, protože jej prostě stojí za to vyprávět. Nyní se legenda jménem Vinnetou vrací do Česka. Neožije na stříbrném plátně, ani v novém knižném vydání příběhů slavného spisovatele Karla Maye, ale v divadelním představení v našem nádherném pískovcovém lomu. Velký náčelník Apačů přichází se svým bílým bratrem Old Shatterhandem především proto, aby všem připomněl, že má vždy smysl bojovat na straně dobra.

www.vikendo.cz

VE WESTERN PARKU HLÍDÁ SPRAVEDLNOST VINNETOU

Podle šéfa westernového městečka Jerryho Procházky je o show pod širým nebem velký zájem. Do konce prázdnin proto přidali ještě sedm představení. „Fandí nám i sám velký Manitou. I když pršelo, před představením přestalo nebo se déšť spustil až po tom. Jedná se o velkolepé živé představení pod širým nebem s řadou kaskadérských kousků a pyrotechnických efektů,“ dodal Procházka.

www.blanenskydenik.cz