VINNETOU, TO JE:

FILOSOFIE

Je symbolem statečnosti, odvahy a cti pro několik generací. Film Vinnetou se stal krátce po svém natočení v roce 1963 kasovním trhákem.

Z představitelů hlavních hrdinů, které si zahráli v roli Vinnetoua francouzský herec Piere Brice a Old Shatterhanda Američan Lex Barker, se staly filmové hvězdy. Oba se sžili s románovými hrdiny natolik, že je budou mít diváci navždy vryté do paměti jako pokrevní bratry.

Když křtil Brice před 15 lety knihu vzpomínek na filmy o apačském náčelníkovi, prohlásil, že „Vinnetou je filosofie“.

NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽITEK

Cílem tvůrců představení je nabídnout neopakovatelný zážitek pro všechny příznivce mladého náčelníka Apačů bez ohledu na věk. Vinnetoua milují dospělí i jejich děti.

ZÁRUKA KVALITY

Režisérem představení je Igor Krištof, který má na svém kontě účast na mnoha projektech zvučných jmen, jako jsou například Muzzikanti , Král Artuš , „Troy“ koňská show Peking a je také choreografem akčních scén ve slavné pohádce Princezna zakletá v čase.

4

VINNETOU V BOSKOVICÍCH, TO JE

Jediné divadelní představení inscenované přesně dle filmové předlohy v Čechách i na Slovensku. Současně je to první a jediné rodinné divadelní představení pod širým nebem, které přichází s dokonalými kopiemi budov a exteriérů z filmu Vinnetou I.  (Zlato Apačů), kde nechybí náraz lokomotivy do Saloonu nebo devítimetrový vodopád. Výkony profesionálních herců skvěle doplňují jezdci na koních a kaskadéři Westernového městečka Boskovice v dechberoucích akčních scénách.

SE SOUHLASEM RIALTO FILM GMBH, NĚMECKO, BYLO TOTO DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ ZALOŽENO NA FILMU WINNETOU-ČÁST 1, REŽÍROVANÉM HARALDEM REINLEM A PRODUKOVANÝM RIALTO FILM V ROCE 1963. HUDBU SLOŽIL MARTIN BÖTTCHER.